Miejsce spotkań dla uczniów i lokalnej społeczności, organizacji uroczystości szkolnych i państwowych, a jednocześnie dodatkowy parking – w Rzepinie w gminie Pawłów oficjalnie otwarto nowy plac apelowy koło Publicznej Szkoły Podstawowej imienia majora Jana Piwnika „Ponurego”. W wydarzeniu wzięły udział wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, której resort dofinansował część projektów infrastrukturalnych wokół placówki i poseł Agata Wojtyszek.

Nowy plac apelowy w Rzepinie

Budowa placu apelowego w Rzepinie rozwiązała szereg problemów lokalnej społeczności. Z tego względu inwestycja była bardzo oczekiwana przez mieszkańców.

Anna Krupka zwraca uwagę, że otoczenie szkoły znacząco zmieniło się w ostatnich latach. – Infrastruktura szkoły rozwija się dynamicznie. W 2019 roku otwieraliśmy tutaj boisko wielofunkcyjne sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cieszy mnie każda inwestycja wokół szkoły podstawowej w Rzepinie, także ten plac apelowy, który poprawi bezpieczeństwo uczniów, ale też umożliwi im spotykanie się, tu będą też odbywały się ważne uroczystości dla szkoły i mieszkańców Rzepina – podkreśla wiceminister sportu i turystyki.

Budowa placu apelowego kosztowała 645 tysięcy złotych i wiązała się z procedurą zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Uroczyste otwarcie przestrzeni było połączone z piknikiem rodzinnym, na którym tłumnie pojawili się mieszkańcy miejscowości i całej gminy Pawłów. Przygotowano animacje dla najmłodszych, dmuchańce, malowanie twarzy, pokazy sztuk walki, występy artystyczne oraz konkursy i zabawy. Na głodnych czekały stoiska gastronomiczne.

źródło: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-rzepinie-w-gminie-pawlow-oficjalnie-otwarto-nowy-plac-apelowy-kolo-publicznej-szkoly-podstawowej-imienia-majora-jana-piwnika/ar/c1-17919729