Ulicami Warszawy przeszła w czwartek (11 stycznia) manifestacja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Protest Wolnych Polaków”. Głównym celem marszu było wyrażenie niezadowolenia i sprzeciwu wobec działań obecnej władzy.

W Warszawie spotkali się Polacy, którzy protestowali przeciwko złu.  W ocenie parlamentarzystki wydarzenie było wyrazem sprzeciwu wobec sposobu zarządzania państwem przez obecną koalicję rządową.

–  To był protest przeciwko demolowaniu i niszczeniu Polski, przeciwko wtrącaniu posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do więzienia. Przeciwko łamaniu prawa, konstytucji, a także przeciwko nielegalnemu przejęciu, a później postawieniu w stan likwidacji polskich mediów. Był to protest w obronie Polski, naszych najważniejszych wartości i rozwoju ojczyzny. My mamy Polskę w sercu, nie w papierowym serduszku jak Platforma Obywatelska, wywieszonym na klapie marynarki, czy koszuli. Tak liczna obecność Polek i Polaków w Warszawie pokazuje sprzeciw wobec tego, co robi władza Donalda Tuska, ale także Szymona Hołowni – dodaje.

Na zdjęciu: Anna Krupka – przewodnicząca świętokrzyskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

źródło: https://radiokielce.pl/1145605/poslowie-podzieleni-w-ocenie-marszu/