– Waga jesiennego referendum jest niezwykle wielka. Dla nas ważny jest głos zwykłych Polaków, bo Polska jest najważniejsza – stwierdziła w Raporcie Parlamentarnym wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się w ten sposób do zaprezentowanego w piątek pierwszego pytania referendalnego, które dziś ujawnił wicepremier Jarosław Kaczyński, które brzmi: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”.

– Dla rządu PiS priorytetem jest Polska dlatego w referendum chcemy zapytać o sprawy bardzo ważne. Oddajemy głos Polakom, w pierwszym pytaniu chcemy zapytać o poparcie wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw, taka sytuacja miała miejsce za rządów PO-PSL. W województwie świętokrzyskim przykładem takiego działania są Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, które w efekcie prywatyzacji upadły. Za naszych rządów Agencja Rozwoju Przemysłu odkupiła ŚKSM od syndyka. A dziś Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, która powstała na bazie KKSM jest liderem życia gospodarczego i innowacji w województwie świętokrzyskim. Rozwijamy polski majątek państwowy. Mamy świadomość tego, że to Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać polskie srebra narodowe. Na to nie ma naszej zgody i o to chcemy pytać Polaków w referendum – dodaje.

źródło: RAPORT PARLAMENTARNY. Anna Krupka (radiokielce.pl)