Turniej „Piątki na Rynku” odbył się w poniedziałek, 28 sierpnia na kieleckim Rynku. Pierwszą piłkę kopnęła wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska posłanka Anna Krupka.

Organizatorami piątej już edycji turnieju jest Stowarzyszenie Sport CK, którego prezesem jest Marcin Zychalski. Projekt od kilku lat jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji.

„Piątki na Rynku” rozwija sportowe talenty młodych mieszkańców Świętokrzyskiego

„Piątki na Rynku” to już tradycja w Kielcach. Cieszę się, że mogę z roku na rok wspierać ten turniej. Jest on bardzo ważny. Z roku na rok bierze w nim udział coraz więcej osób, przede wszystkim najmłodszych. Sportowe talenty z Kielc i województwa świętokrzyskiego mogą tutaj krystalizować swoje sportowe umiejętności, ale wszystko oczywiście odbywa się się przy dobrej, sportowej rywalizacji w duchu fair play

– mówiła wiceminister sportu i rekreacji Anna Krupka.

Po pierwszym uroczystym kopnięciu piłki przez Annę Krupkę rozpoczął się mecz młodych zawodników. Sportowa rozgrywka w sercu miasta zwróciła uwagę przechodzących w okolicy Rynku kielczan.

W najbliższym czasie poinformujemy o wynikach rywalizacji na kieleckim rynku.

źródło: Mali piłkarze opanowali rynek w Kielcach, który zamienił się w zielone boisko. Turniej otworzyła poseł Anna Krupka | Kielce Nasze Miasto