Koncerty, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, stoiska wystawiennicze i gastronomiczne – to wszystko z okazji Dnia Energetyka, który odbył się na stadionie MKS Czarni Połaniec.

Program Dnia Energetyka bardzo podoba się mieszkańcom. Renata i Ryszard Ferencowie powiedzieli, że organizatorzy postarali się o moc atrakcji, i dla dzieci, i dla dorosłych. – Na święcie jest miła atmosfera, można wyjątkowo spędzić wolny czas. Dzieci biorą udział w konkursach, puszczają duże, mydlane bańki, rzucają piłeczkami do celu, spotykają się z bajkowymi postaciami, a rodzice wysłuchują koncertów oraz odwiedzają stoiska – mówili państwo Ferencowie.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka powiedziała, że zawsze z okazji Dnia Energetyka odwiedza Połaniec, ponieważ jest to najlepsza okazja, aby podziękować pracownikom elektrowni i współpracującym z nią spółkom. Przypomniała, że w 2017 roku Grupa Enea należąca do Skarbu Państwa wykupiła elektrownię w Połańcu za 1,3 mld zł.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia na bezpieczeństwo energetyczne, jest tego gwarantem. Cieszę się, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego, w którym mam zaszczyt zasiadać za priorytet wybrał właśnie te gwarancje dla społeczeństwa – dodała Anna Krupka.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk również odniósł się do reprywatyzacji i powiedział, że obecna kondycja Enei Elektrowni Połaniec potwierdza słuszność decyzji sprzed kilku lat. Całej załodze życzył, aby jej praca była zawsze bezpieczna i dawała satysfakcję.

– Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie państwa bez energii. Nawet, jeśli ktoś ma swoją fotowoltaikę, to bez całego oprzyrządowania państwowego nie jest to możliwe, więc tym bardziej wszystkim energetykom należą się podziękowania – dodał.

Agnieszka Wojdan, prezes Enei Elektrownia Połaniec powiedziała, że Dzień Energetyka jest świętem zarówno wytwórców, jak i odbiorców energii, jest też kolejnym wyrazem integracji ze środowiskiem lokalnym. Podkreśliła trud pracy załogi, określając ją jako niemal całodobową służbę.

Podczas Dnia Energetyka na scenie zaprezentowały się także lokalne talenty, a więc zespół Sidus, Kamil Jachyra i Konkret Band.

źródło: Dzień Energetyka – święto wytwórców i odbiorców energii (radiokielce.pl)