Program „Sportowe talenty” wchodzi do szkół od 1 września. Prezydent Andrzej Duda podpisał już nowelizację ustawy. Chodzi przede wszystkim o wyszukiwanie i dbanie o szkolenie młodych sportowców.

Duże znaczenie ma tu także poprawa kondycji fizycznej, powiedziała na antenie Radia Kielce wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

– Każdy uczeń od klasy IV będzie zaliczał testy sprawnościowe. Zebrane dane trafią do bazy sportowe talenty. W ten sposób chcemy zadbać o zdrowie oraz lepszą kondycję fizyczną dzieci i młodzieży, a przy okazji zapewnić także zaplecze dla klubów i związków sportowych – wyjaśnia.

Anna Krupka odnosząc się do startu w wyborach lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka z listy Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że takim posunięciem partia Donalda Tuska sama sobie szkodzi, gdyż jest to bardzo kontrowersyjna postać.

– Twierdził, że jest głosem rolników, był nazywany ruskim agentem. Tymczasem okazał się tak naprawdę agentem Tuska wśród rolników. Zdradził rolników i jest dla nich zupełnie niewiarygodny – zwraca uwagę parlamentarzystka.

W piątek (25 sierpnia) Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło ogólnopolską akcję „Tusk znaczy bezrobocie”.