We wtorek 13 października Sekretarz Stanu Anna Krupka spotkała się w siedzibie Ministerstwa Sportu z przedstawicielami Zarządu Polskiego Związku Tenisowego. Tematem rozmów było wsparcie polskiego tenisa przez resort w obszarach sportu wyczynowego i powszechnego, aktualna sytuacja w związku, a także program Team100, którego beneficjentką jest Iga Świątek – pierwsza w historii polska mistrzyni Wielkiego Szlema w singlu.
Zgodnie z programem, wsparciem w ramach Team100 obejmowani są młodzi, perspektywiczni, utalentowani zawodnicy, członkowie kadr narodowych, którzy w przyszłości mają szanse stać się sportową elitą naszego kraju. Sekretarz Stanu Anna Krupka podczas spotkania z Prezesem Zarządu PZT Mirosławem Skrzypczyńskim i Sekretarzem Generalnym PZT Bartoszem Bułatem zapewniła, że perspektywiczni młodzi polscy sportowcy – w tym oczywiście tenisiści – mogą liczyć na pomoc państwa. – W 2021 roku startuje kolejna edycja programu Team100 – dodała.
Podczas spotkania Pani Minister Anna Krupka rozmawiała także z przedstawicielami PZT o rozwoju infrastruktury sportowej, która ma służyć rozwojowi talentów. Jedną z kluczowych inwestycji jest budowa Akademii Tenisowej Tenis Kozerki – Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego. Środki przeznaczone na ten cel to blisko 11,5 mln zł.
– W Ministerstwie Sportu zdajemy sobie sprawę jak ważna jest aktywność fizyczna dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych i seniorów. Działania te wspieramy w ramach programów z zakresu sportu powszechnego, wśród których znajdują się m.in. Rządowy Program KLUB, Program Szkolny Klub Sportowy, Sport Wszystkich Dzieci, Sportowa Polska czy nowy program „Sportowe Wakacje+” – podsumowała minister Krupka.
Źródło: https://www.gov.pl/web/sport/spotkanie-z-wladzami-polskiego-zwiazku-tenisowego (Ministerstwo Sportu)