Politycy Prawa i Sprawiedliwości podróżują po Polsce, przypominając o spełnionych postulatach wyborczych. We wtorek przystankiem na trasie dotrzymanych obietnic był Staszów. Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka prezentowała halę sportową i otworzyła kompleks kortów tenisowych.

O takim kompleksie marzy nie jedna gmina. W Staszowie marzenie już się spełniło. Obiekt jest gotowy do gry, dla młodzieży zakupiono także potrzebny sprzęt. Koszt inwestycji – 820 tysięcy, z tego ponad 320 tys. z Ministerstwa Sportu.

– Bez nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej nie ma sportu powszechnego, nie ma sportu dzieci i młodzieży, sportowych talentów i wreszcie sukcesów w sporcie zawodowym –  podkreśliła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

To już kolejna inwestycja w sportową infrastrukturę w Staszowie. Dwa lata temu starą wysłużoną halę w Szkole Podstawowej numer 2, zastąpiła nowa. 

– Było bardzo ciężko tam prowadzić lekcje WF-u. Było bardzo mało miejsca, a teraz gdy hala powstała, mogą nawet dwie klasy prowadzić jedną lekcję – powiedziała Natalia Linder, uczennica SP nr 2 w Staszowie.

Budowa była możliwa dzięki ministerialnemu wsparciu.

– Byli uczniowie wspominają, że już przeszło 30 lat temu oczekiwali na budowę takiej sali z prawdziwego zdarzenia. My spełniliśmy obietnicę, jaką złożyliśmy w 2017 roku – zaznaczyła wiceminister Anna Krupka.

Łącznie od 2016 roku do Staszowa z Ministerstwa Sportu trafiło 5,5 miliona złotych na realizacje sportowych zadań.

źródło: W Staszowie można już korzystać z nowego kompleksu kortów tenisowych (tvp.pl)