Już po raz drugi Świętokrzyska Federacja Sportu w Kielcach organizuje Olimpiadę Świętokrzyską.

To największe wydarzenie sportowe dla młodzieży jest świętem sportu dla najmłodszych w naszym województwie. W imprezie przewiduje się udział ponad 600 uczestników, reprezentujących 16 dyscyplin sportu. Rywalizacja ze względu na swój ogromny zasięg będzie rozgrywany w kilku miejscach. Arena finałową będzie Hala Legionów. To tam o godzinie 13.30 odbędzie się ceremonia uroczystego otwarcia oraz dekoracje zwycięzców wyłonionych w poszczególnych dyscyplinach.

– W tym roku udało nam się zgromadzić na starcie przedstawicieli aż 16 dyscyplin sportu. Marzeniem jest, aby w przyszłości wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich uprawiających sport w naszych województwie. To ogromne wyzwanie organizacyjne, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu przedstawicieli i trenerów poszczególnych dyscyplin udało się wszystko spiąć w jedną całość. Mamy nadzieję, że tak jak przed rokiem zawody będą nie tylko wielkim świętem sportu dla zwycięzców, ale motorem napędowym dla najmłodszych – powiedziała Marta Orłowska – członek zarządu Federacji i koordynator olimpiady.

Tegoroczne zawody rozgrywane będą w następujących dyscyplinach: badminton, boks, brydż sportowy, judo, kolarstwo, koszykówka 3×3, lekkoatletyka, piłka ręczna, pływanie, siatkówka, szachy, tenis stołowy, trójbój siłowy, triathlon, żeglarstwo.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystość otwarcia; o godzinie 13.30 odbędą się konkursy z nagrodami dla kibiców i gości zgromadzonych w Hali Legionów.

Impreza jest finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Świętokrzyskiego oraz Gminy Kielce. Patronat Honorowy nad zawodami objęli między innymi p. Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Bogdan Wenta – Prezydenta Miasta Kielc. Organizatorem jest Świętokrzyska Federacja Sportu w Kielcach.

źródło: W piątek w Hali Legionów rozpoczyna się II Olimpiada Świętokrzyska. To największe wydarzenie sportowe dla młodzieży | Echo Dnia Świętokrzyskie