W piątek, 26 sierpnia nad Zalewem w Jędrzejowie odbył się Międzypokoleniowy Patriotyczny Marszobieg Po Zdrowie. Marszobieg rozpoczął się o godzinie 11:11. Zobaczcie zdjęcia.

Sportowe wydarzenie nad jędrzejowskim zalewem rozpoczęto krótkim wykładem poprowadzonym przez doktora Marka Pilcha z Akademii Seniora. Opowiedział on zebranym o tym jak niewiele ruchu potrzeba by zachować dobrą formę w podeszłym wieku.

Upalna pogoda nie powstrzymała od wzięcia udziału w marszu członków Jędrzejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańców z Jędrzejowa i okolic. Dla zabawy w wydarzeniu udział wziął także Tomasz Gawroński, który zdobył srebrny medal podczas 24. Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Brazylii. Najmłodszym uczestnikiem był 4 letni Dominik Bielat, a najstarszym biegaczem 82 letni Zdzisław Gajda.

W czasie trwania Marszobiegu można było sprawdzić swój poziom cukru oraz ciśnienie na stoisku prowadzonym przez panie z koła w Jędrzejowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Na wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek i, tak potrzebna w obecnym upale, woda mineralna.

Uczestnicy marszobiegu mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów: 1200 m lub 2000 m (odpowiednio 3 lub 5 okrążeń wokół zalewu).

Zwycięzcami pierwszego Międzypokoleniowego Patriotycznego Marszobiegu Po Zdrowie w Jędrzejowie zostali:

Na dystansie 2000 metrów:

  • I miejsce Jadwiga Balcer-Dejworek
  • II miejsce Leszek Kapcia
  • III miejsce Józef Zając

Na dystansie 1200 metrów:

  • I miejsce Jakub Adler
  • II miejsce Stanisław Rzymkiewicz
  • III miejsce Bogusław Skowronek

Na zakończenie Marek Pilch z Akademii Seniora złożył na ręce burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka certyfikat Uczestnictwa w Sportowej Akademii Głosu Seniora dla Miasta Jędrzejów. Podziękowano również Markowi Chudzikowi z Urzędu Miasta Jędrzejów, koordynatorowi tego wydarzenia w Jędrzejowie.

Organizatorami Marszobiegu w Jędrzejowie byli: Stowarzyszenie Manko, Głos Seniora , Miasto i Gmina Jędrzejów, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Jędrzejowie.

Patronat honorowy wydarzenia objęli sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Anna Krupka, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

źródło : W Jędrzejowie odbył się Międzypokoleniowy Patriotyczny Marszobieg Po Zdrowie. Upał nie zraził biegaczy. Zobaczcie zdjęcia | Jędrzejów Nasze Miasto