W poniedziałek, 12 września uroczyście otwarto wielofunkcyjne boiska wybudowane przy Szkole Podstawowej w Potoku Wielkim w gminie Jędrzejów. W uroczystości wzięła udział świętokrzyska posłanka, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek i wielu innych gości.

W poniedziałek 12 września odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Potoku Wielkim w gminie Jędrzejów. Pierwszy mecz piłki nożnej uczniowie rozegrali od razu po zakończeniu oficjalnego otwarcia nowego obiektu.

Boisko powstało dzięki zaangażowaniu kilku sołectw i wsparciu ministerstwa. – To zaczęło się parę dobrych lat temu, kiedy sołectwa, korzystające ze szkoły w Potoku Wielkim zdecydowały się zrzucić w ramach Funduszu Sołeckiego na dokumentację. Był to początek naszego szukania pieniędzy na wybudowanie tego obiektu. Dzisiaj prezentuje się pięknie – mówił podczas otwarcia burmistrz miasta Jędrzejów Marcin Piszczek

Cieszę się szczególnie, że my jako Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowaliśmy ten właśnie projekt, przy szkole w Potoku Wielkim. Dzięki naszym funduszom powstało piękne boisko wielofunkcyjne. Pokazuje to, że nie inwestujemy jedynie w infrastrukturę sportową w wielkich miastach i stolicach miast powiatowych, ale również w takich miejscowościach jak Potok Wielki. Ta inwestycja powstała dzięki wsparciu wielu zaangażowanych w nią osób – powiedziała na otwarciu wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska posłanka Anna Krupka.

Całość inwestycji kosztowała 938 tysięcy 101 złotych z czego 316 tysięcy 100 złotych pochodziło z dofinansowania programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021 oraz 105 tysięcy 549 złotych dofinansowania z programu operacyjnego Rybactwo i Morze.

źródło: Uroczyste otwarcie nowego boiska przy Szkole Podstawowej w Potoku Wielkim i wyjątkowy gość, minister Anna Krupka. Zobaczcie zdjęcia | Echo Dnia Świętokrzyskie