W sobotni wieczór w Targach Kielce odbyła się Uroczysta Gala Obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, w której uczestniczyło wiele znanych osób, nie tylko ze świata boksu. To było wielkie święto boksu, a impreza została przygotowana z rozmachem. Po części oficjalnej – wręczeniu wyróżnień, rozpoczęła się część nieoficjalna.

W uroczystej gali w Targach Kielce uczestniczyło wiele znanych osób ze świata sportu, nie tylko boksu, polityki, biznesu.

– Obecność tak wielu wybitnych postaci utwierdza mnie w przekonaniu, że rodzina bokserska jest duża i żyje w przyjaźni. W latach 50-tych Polska była potęgą światowego boksu. Jestem dumny z tego, że mogę pełnić funkcję prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Jestem przekonany, że nasza ciężka praca przyniesie wielkie sukcesy i medal olimpijski, na który już tak długo czekamy. Przed nami wieczór wspomnień, wyróżnień i zabawa do białego rana

– mówił rozpoczynając galę Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

– To dla mnie zaszczyt być tutaj dziś podczas uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. Za zaproszenie i dobrą współpracę dziękuję prezesowi Grzegorzowi Nowaczkowi i wiceprezesowi Maciejowi Demelowi. To jest także dobry czas, by podsumować 100-letnią historię polskiego boksu, wyjątkowo bogatą, z wieloma tradycjami i sukcesami

– powiedziała wiceminister sportu Anna Krupka.

Specjalnie na Jubileusz Polskiego Związku Bokserskiego przyjechał do Kielc prezydent Europejskiej Konfederacji Bokserskiej (EUBC) Ioannis Filippatos. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być z państwem podczas celebrowania 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. To dla mnie ogromny zaszczyt, bowiem jest tutaj crème de la creme polskiej rodziny bokserskiej. Chciałbym pogratulować i podziękować prezesowi Grzegorzowi Nowaczkowi i jego teamowi za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia, ale również za współpracę z Europejską Konfederacją Bokserską.

Sobotnia gala, z udziałem kilkuset gości, była niesamowitym wydarzeniem, pełna gratulacji, wyróżnień, podziękowań. Wręczone zostały statuetki upamiętniające Galę 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. Zaprezentowany został także film o historii polskiego boksu. Partnerem Głównym 100-lecia PZB była Krajowa Grupa Spożywcza S.A., a Partnerem Uroczystej Sobotniej Gali Jubileuszowej Województwo Świętokrzyskie.

W czasie gali wręczone zostały wyróżnienia najbardziej zasłużonym polskim pięściarzom, medalistom igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Otrzymali je między innymi mistrzowie olimpijscy Marian Kasprzyk i Jerzy Rybicki. Wyróżniono osoby wspierające boks. Wiele gratulacji padło pod adresem kielczanina Grzegorza Nowaczka, prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. Jak podkreślono, zreformował i unowocześnił związek i mocno dba o rozwój boksu olimpijskiego, razem ze sponsorami i partnerami związku.

źródło: Uroczysta Gala Obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego. Wspaniali goście w Targach Kielce. Zobacz zdjęcia i zapis transmisji | Echo Dnia Świętokrzyskie