W poniedziałek 29 sierpnia w Busku-Zdroju odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Senior w ruchu”. Z tej okazji przybyły delegacje z całego województwa świętokrzyskiego, w tym przedstawiciele trzech gmin powiatu jędrzejowskiego.

Na stadionie w Busku-Zdroju wręczono w poniedziałek certyfikaty dla gmin, które zostały partnerami kampanii „Senior w ruchu”. Partnerami kampanii z powiatu jędrzejowskiego zostały gminy: Jędrzejów, Małogoszcz i Sędziszów. Certyfikaty w imieniu poszczególnych gmin przekazano kolejno: na ręce Marcina Piszczka – burmistrza Jędrzejowa, Mariusza Piotrowskiego – burmistrza Małogoszcza oraz Małgorzaty Muzoł, sekretarz gminy Sędziszów.

Na wydarzeniu obecna była także wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, która w swoim przemówieniu zwróciła szczególną uwagę jak ważnym jest wspieranie seniorów.

Jedną z metod dbania o sprawność i samodzielność seniorów są marszobiegi, które w ostatnich dniach odbyły się w powiecie jędrzejowskim w między innymi w Sędziszowie(środa 24 sierpnia) i w Jędrzejowie(piątek 26 sierpnia).

Organizatorem marszobiegów i tej akcji jest Stowarzyszenie Manko-Głos Seniora, wydawca Ogólnopolskiej Karty Seniora . Stowarzyszenie w ramach kampanii „Senior w ruchu” organizuje w całym kraju dwanaście międzypokoleniowych marszobiegów po zdrowie, dwanaście akademii sportu i ogólnopolski konkurs w czterech kategoriach. Jej celem jest zachęcać seniorów do wychodzenia z domu i do większego ruchu. Nie trzeba być zwycięzcą w marszobiegu, wystarczy wziąć w nim udział by już osiągnąć cel jakim jest więcej ruchu dla seniora.

źródło: Trzy gminy powiatu jędrzejowskiego zostały partnerami Kampanii Społecznej Senior w Ruchu. Zobaczcie zdjęcia z inauguracji w Busku-Zdroju | Echo Dnia Świętokrzyskie