We wtorek, 30 maja „Trasa dotrzymanych obietnic Prawa i Sprawiedliwości” zawitała do Staszowa. Zatrzymała się w hali szkoły podstawowej numer 2, gdzie przypomniano najważniejsze inwestycje sportowe wykonane w stolicy powiatu staszowskiego w ostatnich latach.

Szkolna hala nie jest na trasie miejscem przypadkowym.

– Ta sala jest przykładem, że można spełniać potrzeby mieszkańców. Jest dowodem skuteczności rządu Prawa i Sprawiedliwości. W 2017 roku ministerstwo sportu i turystyki przyznało blisko 3 miliony dofinasowania na budowę tej sali – powiedziała wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Przypomniała również, że szkoła podstawowa numer 2 Staszowie słynie ze sportu, a szczególnie z dobrej sekcji lekkoatletycznej. Niestety przed wybudowaniem hali uczniowie nie mieli dobrych warunków do treningu, w szczególności w okresie zimowym.

Anna Krupka wspomniała także o innych inwestycjach sportowych w gminie Staszów. Wymieniła między innymi remont boiska przy stadionie miejskim w Staszowie, przebudowę kortów tenisowych przy szkole podstawowej numer 3, przebudowę trzech boisk przy szkole podstawowej numer 1 oraz powstanie bieżni lekkoatletycznej.

Do gminy Staszów z ministerstwa sportu i turystyki popłynęło łącznie około 5,5 miliona złotych na rozwój infrastruktury sportowej. W województwie świętokrzyskim ta kwota to 146 milionów złotych, a w całej Polsce od 2016 roku zainwestowaliśmy rekordową kwotę ponad 4 miliardów złotych. Nie ma nic gorszego niż zmarnowany potencjał, my go nie marnujemy i inwestujemy w dzieci i młodzież, które w przyszłości mogą nam dać sportowe sukcesy

– dodała Anna Krupka.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć podziękował wiceminister Krupce za współpracę i pomoc w pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje.

– Hala, w której stoimy była obiecywana przez kolejnych burmistrzów i kolejne władze ale skończyło się jedynie na obietnicach. Była to wielka porażka poprzednich ekip. Nam udało się tą inwestycję zrealizować z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. Ćwiczą tu nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy uczęszczają na różnego typu zajęcia sportowe – powiedział burmistrz.

– Nasza szkoła nie posiadała pełnowymiarowej hali. Zajęcia odbywały się wtedy w małej salce lub na korytarzach, a uczniowie byli podzieleni na mniejsze grupki. Budowa obecnej hali pozwoliła nam na promowanie różnych gier zespołowych, co przełożyło się na sportowe osiągnięcia – powiedział z kolei dyrektor szkoły podstawowej numer 2 w Staszowie, Dariusz Kubalski.

źródło: Trasa dotrzymanych obietnic Prawa i Sprawiedliwości dotarła do Staszowa. Przypomniano ważne inwestycje sportowe | Echo Dnia Świętokrzyskie