W poniedziałek, 12 września na boisku szkolnym w Rakowie, w gminie Jędrzejów, uczniowie ze szkoły wraz z wiceminister Anną Krupką pobiegli razem by uczcić Światowy Dzień Fair Play.

W czasie wspólnego biegu uczniowie przebiegli trzy okrążenia wokół szkolnego boiska. Bieg miał na celu uczczenie sportowej zasady fair play oraz wartości etycznych zarówno w sporcie i w życiu.

Podczas wydarzenia wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska posłanka Anna Krupka zwróciła się do uczniów Szkoły Podstawowej w Rakowie: – Każda okazja do promowania aktywności fizycznej jest dobra. Tym bardziej obchody Międzynarodowego Dnia Fair Play, który przypada na 7 września. Postanowiliśmy pobiegać, aby zachęcić innych mieszkańców powiatu jędrzejowskiego, a także województwa świętokrzyskiego do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Anna Krupka zaznacza także, że tego typu wydarzenia oraz zajęcia wychowania fizycznego są idealnymi momentami do odkrywania młodych sportowych talentów i budzenia w nich sportowej pasji.

Bieg z okazji Światowego Dnia Fair Play w Szkole Podstawowej w Rakowie koło Jędrzejowa. Z uczniami pobiegła wiceminister sportu
i turystyki, świętokrzyska posłanka Anna Krupka.

-W tym roku miałem przyjemność koordynować to wydarzenie. Chodzi o to by dzieci budowały między sobą dobre relacje, dobre emocje. Biegiem tym promujemy zasady fair play. Dzieci po okresie pandemii, lockdownów, są spragnione wydarzeń jak te, podczas których mogą ze sobą spędzać aktywnie czas – mówił Tomasz Puchrowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w Rakowie i członek Zarządu Powiatu.

W wydarzenia wzięli udział także burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek oraz sekretarz miasta Renata Kawiorska.

Po zakończeniu biegu, uczniowie otrzymali podarunki przygotowane przez Ministerstwo Turystyki i Sportu.

źródło: Światowy Dzień Fair Play 2022 przy Szkole Podstawowej w Rakowie. Wspólnie z uczniami pobiegła minister Anna Krupka. Zobaczcie zdjęcia | Echo Dnia Świętokrzyskie