Na grudzień bieżącego roku, zaplanowane jest otwarcie stadionu lekkoatletycznego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Inwestycja została już zrealizowana w 80 procentach. Wielofunkcyjny obiekt powstaje dzięki rekordowej dotacji z Ministerstwa Sportu.

Nowoczesny obiekt powstaje na terenie Politechniki Świętokrzyskiej, między akademikami, a halą sportową. Całościowy koszt inwestycji to 15 mln zł. Dzięki moim staraniom uczelnia otrzymała 7,5 miliona złotych dotacji. Jest to najwyższe jednorazowe dofinansowanie jakie Ministerstwo Sportu przyznało w ciągu ostatnich pięciu lat na rozwój infrastruktury sportowej w województwie świętokrzyskim.

Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku i ma kluczowe znaczenie dla rozwoju sportu w województwie świętokrzyskim. Projekt zakłada utworzenie boiska do piłki nożnej, bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż, rzutnie do pchnięcia kulą, kompleks do gry w badmintona. Obok stadionu mają powstać także trybuny na 400 miejsc oraz siłownia zewnętrzna. Wielofunkcyjność oznacza, że będą mogły rozwijać się tu talenty sportowe z wielu dyscyplin i w różnych grupach wiekowych, a obiekt stanie się jednym z ważniejszych ośrodków sportowych w Kielcach.

Data 28.09.2020