-Rząd Prawa i Sprawiedliwości troszczy się o Polskę.  Dla nas nie ma Polski A czy Polski B, działamy w myśl zrównoważonego rozwoju – stwierdziła w Raporcie Parlamentarnym wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka. Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się w ten sposób m.in. do działań związanych z rozwojem infrastruktury sportowej.

– Polska jest jedna, dlatego inwestujemy w infrastrukturę w oparciu o filozofię zrównoważonego rozwoju kraju. Dzięki temu olbrzymie fundusze płyną także do województwa świętokrzyskiego.

– Chcemy aby Polacy niezależnie od tego czy mieszkają w wielkich miastach czy małych miejscowościach mogli korzystać z dobrze rozwiniętej i bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury, komunikacji. Ponadto inwestujemy także w te grupy społeczne, które przez lata były zapomniane przeze rządy PO-PSL. Taką grupą są m.in. seniorzy, dlatego zaproponowaliśmy m.in. 13 i 14 emeryturę jako świadczenia stałe, a także takie programy jak darmowe leki dla seniorów powyżej 65 roku życia. Inwestujemy w rodziny, dbamy o Polaków – oceniła.

Anna Krupka dodaje, że w ramach programu Olimpia, w ramach którego w skali całego kraju na budowę przyszkolnych hal sportowych, ministerstwo sportu i turystyki przeznaczyło 730 mln zł, pokaźne wsparcie trafi do województwa świętokrzyskiego.

– Prawie 30 mln zł dofinansowania na budowę przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji, ze stałym zadaszeniem. Pozwoli to na realizację 15 obiektów w różnych częściach regionu. Boiska i hale powstaną między innymi przy Zespole Placówek Oświatowych w Szańcu w gminie Busko Zdrój, nowoczesne obiekty powstaną także w gminie Pińczów, dwie na terenie gminy Górno, Morawica, a po jednej w takich gminach jak Sandomierz, Koprzywnica, Lipnik czy Jędrzejów.   To ważny projekt ponieważ możemy dzięki niemu poprawiać infrastrukturę przyszkolną, dzięki czemu dzieci i młodzież będą mogły kształtować i rozwijać swoje sportowe pasje bez względu na warunki atmosferyczne – dodaje.

źródło: RAPORT PARLAMENTARNY. Anna Krupka (radiokielce.pl)