Baszta Rytwiany otrzymała dotację w wysokości 430 tysięcy złotych z funduszu Narodowego Instytutu Wolności. Pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój klubu piłkarskiego.

Dofinansowanie na realizację zadania „Rozwój szkółki piłkarskiej Baszty Rytwiany” klub otrzymał z funduszy Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

– Często właśnie w takich małych klubach pierwsze kroki stawiają przyszli piłkarze najwyższego formatu. Powiat staszowski jest mi bardzo bliski i cieszę się z wysokiego poziomu szkolenia w Baszcie Rytwiany. Jestem Przekonana, że te środki zostaną dobrze zagospodarowane a klub i społeczność lokalna otrzymają duży impuls rozwojowy

– mówiła świętokrzyska posłanka i minister Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Prezes Baszty Rytwiany Arkadiusz Zapalec, minister Anna Krupka oraz członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Korus.

430 000 złotych zostanie przeznaczone na remont budynku socjalnego klubu – renowację wszystkich pomieszczeń, dobudowę szatni i zagospodarowanie strychu. Oprócz tego projekt zakłada podniesienie kwalifikacji kadry trenerskiej, zatrudnienie koordynatorów oraz stworzenie nowych grup treningowych, również w nowo stworzonych wydziałach zamiejscowych.

– Możliwość otrzymania dotacji na takie cele to marzenie wielu klubów sportowych. Dla mnie jest to osobiście ważne, ponieważ jest to dowód, że dobra współpraca z klubami sportowymi może dać niesamowite efekty. Baszta niejednokrotnie udowadniała swój wysoki poziom organizacyjny i z przyjemnością śledzić będę realizację tego projektu – powiedział Łukasz Korus członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i członek Komisji Mediów i Marketingu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Baszta Rytwiany komentuje w swoich mediach społecznościowych, że otrzymanie dofinansowanie to „kamień milowy dla naszego klubu”. ”Wniosek składaliśmy co roku począwszy od 2019 roku. Za każdym razem brakowało niewiele. W tym roku się udało’’ – czytamy na Facebooku klubu.

źródło: Prawie pół miliona złotych dla klubu sportowego Baszta Rytwiany. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? | Echo Dnia Świętokrzyskie