Ponad trzysta zakochanych w futbolu dzieciaków wzięło udział w „Piłkarskich Warsztatach z Gwiazdami”, które odbyły się w Połańcu i Jędrzejowie. Zajęcia z młodymi adeptami futbolu prowadzili byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Sławomir Peszko i Radosław Majewski.

Patronat honorowy nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami” objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, która odwiedziła ćwiczące dzieci w Jędrzejowie.

– Jestem pod dużym wrażeniem zarówno umiejętności, jak i ambicji dzieci, które w tak licznej grupie stawiły się na zajęciach. Nie mam żadnych wątpliwości, że możliwość spotkania piłkarzy Peszki i Majewskiego, podpatrzenia ich umiejętności i wspólny trening da tym młodym ludziom bardzo wiele w przyszłości – mówiła minister Krupka.

To kolejne odsłony warsztatów prowadzonych przez dwójkę byłych reprezentantów Polski. Na początku sierpnia Peszko i Majewski prowadzili zajęcia z dziećmi w Starachowicach i Końskich. Łukasz Korus, inicjator wydarzenia, a jednocześnie doradca zarządu Enei Elektrowni Połaniec, podkreśla, że „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” to szansa na wszystkich dzieci, także tych
z mniej zamożnych rodzin.

– Nie zwalniamy tempa, bo zależy nam na tym, by popularyzować piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży w świętokrzyskim.
W Enei wszyscy mogą być bliżej sportu. Poprzez „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” dajemy młodym kibicom możliwość przebywania bliżej swoich sportowych idoli a projekt ma zachęcać dzieci do pokonywania swoich słabości – mówi Łukasz Korus.

W trakcie zajęć dzieci brały udział w treningach piłkarskich, rywalizując w różnych konkurencjach, a następnie zagrały w mini-turnieju piłkarskim, a zawodników do drużyn wybierali Majewski i Peszko. Z młodymi adeptami piłki nożnej spotkał się także znany youtuber piłkarski Kacper „Qesek” Misztal.

– Jako samorząd gminy Połaniec bardzo chętnie wspieramy tego typu inicjatywy, współpracując z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Enea Elektrownią Połaniec. Jestem przekonany, że wspólnie zapewniliśmy dzieciom z naszego miasta wspaniały koniec wakacji– mówi Jacek Nowak, burmistrz Połańca.

źródło: Ponad 300 młodych piłkarzy na zajęciach ze Sławomirem Peszko i Radosławem Majewskim | Nowa Trybuna Opolska (nto.pl)