Na Stadionie Leśnym w Kielcach odbyła się druga edycja imprezy biegowej Kryptonim Szare Szeregi – Bieg Pamięci Młodych Bohaterów. Na tym wydarzeniu była między innymi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Projekt „Kryptonim Szare Szeregi” Bieg Pamięci Młodych Bohaterów organizowany jest jednocześnie w sześciu miastach w Polsce. Organizator chce przypomnieć i przybliżyć dzieciom i dorosłym heroiczne poświęcenie „Młodych Bohaterów”.

– To druga edycja biegu „Kryptonim Szare Szeregi” w Kielcach. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach. Jeden liczył prawie 10 kilometrów i wystartowało w nim ponad stu uczestników, a drugi 1939 metrów i na trasie zobaczyliśmy głównie dzieci i rodziny. Był piękny klimat. Przyjechało dużo zaproszonych gości. Była pani minister Anna Krupka, która wręczała nagrody, za co bardzo dziękujemy. Nagrody wręczał też zastępca nadleśniczego Wojciech Kossatka. Mieliśmy wojskową grochówkę, kiełbaskę z grilla. Byli harcerze i historyczna grupa Szare Szeregi. Ten bieg upamiętnia naszych młodych bohaterów i powstanie Szarych Szeregów – powiedziała Wioleta Jończyk, która była odpowiedzialna za organizacje biegu w Kielcach.

Współorganizatorem były Lasy Kielce z Fundacją Wychowanie przez Sport. Byli harcerze z Daleszyc na czele z druhną Małgorzatą Kułagą oraz z hufce powiatowego z Kielc. Był Krzysztof Miernik – członek komendy Hufca Kielce Powiat.

źródło: Piękny patriotyczny bieg w Kielcach – Kryptonim Szare Szeregi. Byliście na tym wyjątkowym wydarzeniu? Szukajcie się na zdjęciach | Echo Dnia Świętokrzyskie