W środę, 14 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Staszowie mogli podziwiać w akcji mistrza świata w trikach bilardowych – Bogdana Wołkowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Świętokrzyskie Gra w Bilard”.

Mistrz świata pokazywał niesamowite triki bilardowe, opowiadał o swoich osiągnięciach i podkreślał, że wszystkie jego sukcesy wynikają z systematycznej, wieloletniej pracy. Pokaz z zainteresowaniem oglądała młodzież, która nagradzała mistrza spontanicznymi owacjami. Bogdan Wołkowski to 6-krotny mistrz świata w trikach snookerowych (1999–2004), 5-krotny mistrz świata w trikach pool-bilardowych (1998–2000, 2004, 2008), 2-krotny mistrz świata (2000–2001) i Europy (2001–2002) w trikach artystycznych ora 4-krotny mistrz Polski.

Mistrzowski pokaz obserwowali również: burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek kopeć, doradca zarządu ENEA Elektrownia Połaniec, Łukasz Korus oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 w Staszowie, Dariusz Firmanty.

– Dzięki takiemu wydarzeniu uczniowie mogą na własne oczy zobaczyć prawdziwego mistrza i sportowca w akcji. Impreza zachęca do aktywności i pracy nad swoimi umiejętnościami. Gra w bilard jest na pewno sportem, który interesuje młodzież. Można to było zobaczyć dzisiaj w szkole numer 1 – powiedział burmistrz.

Przedsięwzięcie jest inicjatywą Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego, które promuje sport bilardowy wśród najmłodszych. Kampania dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szkoła numer 1 w ramach akcji otrzymała dwa profesjonalne stoły do bilarda wraz z wyposażeniem. Patronat honorowy nad akcją objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm RP, Anna Krupka oraz marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski.

Źródło: UMiG Staszów