Po rekonstrukcji rządu, w dniu 06.10.2020 r. Prezydent Andrzej Duda, wręczył nominację na Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – profesorowi Piotrowi Glińskiemu. Piotr Gliński będzie jednocześnie kontynuował pracę na stanowisku Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Formalne połączenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Sportu, nastąpi na przełomie roku. W nowym Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będę pełnić funkcję Sekretarza stanu ds. sportu.

Piotr Gliński jest profesorem socjologii i magistrem ekonomii, wykładowcą akademickim, w latach 2005-2011 przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, od 2014 r. – przewodniczącym Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości.

Od 2010 roku współpracuje z Prawem i Sprawiedliwością, od 2015 r. jest członkiem PiS, a od 2016 r. – członkiem Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Pełni też funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Prawa i Sprawiedliwości. Poseł na Sejm VIII i IX kadencji.

Od listopada 2015 r. jest Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz – od listopada 2017 r. – Przewodniczącym Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Od lat 60-tych uprawia żeglarstwo, trenował judo (3 dan), wspinał się w Tatrach i Himalajach, był maratończykiem i biegaczem narciarskim, rekreacyjnie grywał w piłkę nożną i koszykówkę, jeździ na nartach. W młodości był również kaskaderem, wystąpił m.in. na planach „Polskich dróg” oraz „Przepraszam, czy tu biją?”

Data 06.10.2020