W niedzielę Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka odwiedziła Końskie. Podsumowywała ona sportowe inwestycje w regionie, ale przybyła do naszego regionu także z mocnym wsparciem dla Neptuna Końskie i… Dzielnego Bruna Słowińskiego (wpłat dla chłopca cały czas można dokonywać TUTAJ). Dla chłopca przekazała mnóstwo gadżetów piłkarskich z podpisami reprezentantów Polski, które trafić mają na licytacje. Z kolei Neptun otrzymał ministerialne dofinansowanie. 

„Blisko 20 mln złotych – tyle od 2016 roku przeznaczyliśmy na rozwój infrastruktury sportowej w powiecie koneckim. To nie tylko środki z programów Ministerstwa Sportu i Turystyki takich jak „Sportowa Polska”, ale i środki z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To chociażby budowa skateparku, dwóch boisk do siatkówki plażowej, remont bieżni czterotorowej o wymiarach 400 m. Na terenie samego miasta i gminy Końskie to chociażby budowa hali przy Szkole w Bedlnie, skatepark, ale i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich” – tłumaczyła podczas spotkania minister Krupka.

-„Dla samej gminy Końskie to choćby budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bedlnie, budowa elementów tworzących dziś Orlik na ul. Południowej – tam będziemy wymieniać jedno z boisk i zaplecze. Największa inwestycja to budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Tam mamy ponad 12 mln złotych dofinansowania i bez tych pieniędzy jako gmina byśmy się nie zdecydowali na taką inwestycję. Ona powstanie w centrum miasta” – podkreślał burmistrz Krzysztof Obratański.

„Moje ministerstwo wspiera także upowszechnianie sportu w różnych grupach wiekowych i społecznych. Dofinansowujemy turnieje, zajęcia sportowe, obozy sportowe, kluby sportowe w ramach wielu programów, teraz Neptun Końskie otrzymał 30 tysięcy złotych” – dodawała w trakcie briefingu minister Krupka.

„My dzięki tym środkom będziemy mogli stworzyć wiele turniejów połączonych z warsztatami piłkarskimi dla najmłodszych zawodników trenujących piłkę nożną w Końskich. Znacząco przyczyni się do zachęcania dzieci do uprawiania sportu. Dzięki tym środkom możliwy będzie rozwój Akademii Neptuna Końskie. Za to serdecznie dziękujemy” – tłumaczy Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie.

Za sprawą minister Krupki wiele piłkarskich gadżetów trafi także na licytacje na rzecz Bruna Słowińskiego:

„Przekazujemy przedmioty, które zapewne trafią na licytacje, na aukcje i dzięki temu możliwe będzie większe wsparcie leczenia Dzielnego Bruna” – mówił pani minister.

„Jesteśmy tu dziś by Bruna wesprzeć. Kilka miesięcy temu zadzwonił do mnie obecny tutaj prezes Bartek Gad. Bruno był wówczas na leczeniu w Barcelonie. Bartek zapytał wprost: czy mógłbym zrobić coś by sprawić by do Bruna przyszedł Robert Lewandowski. Odpowiedziałem, że nie jestem w stanie zrobić… natomiast po naszej rozmowie napisałem wiadomość do Roberta Lewandowskiego, nie miałem do niego numeru telefonu, więc napisałem do Sławka Peszki, jego kolegi. Sławek tę wiadomość wysłał do Roberta Lewandowskiego. Tam napisałem, że jeżeli to zrobi to zrobimy największy w woj. świętokrzyskim event piłkarski dla dzieci. Za jakiś czas Robert Lewandowski zjawił się u Bruna. Zadzwoniłem do Sławka i powiedziałem, że musimy zrobić ten turniej dla dzieci. Zrobiliśmy ten turniej 3 czerwca na stadionie Suzuki Arena w Kielcach, odwiedziło tam nas około 7 tysięcy osób. I tak właśnie powstała ta koszulka „Dzielny Bruno”. Zaprosiliśmy tam 20 reprezentantów Polski, który zagrali z przyjaciółmi świętokrzyskiej piłki […] Teraz przekazujemy te koszulki i piłki podpisane przez nich” – opowiadał Łukasz Korus, dyrektor biura poselskiego Anny Krupki.

Więcej informacji i wypowiedzi znajdziecie w materiale wideo.

W wydarzeniu udział oprócz minister Anny Krupki wzięli między innymi: burmistrz Krzysztof Obratański, prezes Neptuna Końskie Bartłomiej Gad, członek zarządu klubu Kamil Kubicki, szef biura poselskiego Łukasz Korus.

źródło: Minister Krupka ze wsparciem dla Końskich i Dzielnego Bruna [wideo, zdjęcia] – TKN24