Prawie 20 milionów złotych od 2016 roku trafiło do powiatu koneckiego na działania związane z infrastrukturą sportową.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka zaznacza, że bez bezpiecznej infrastruktury sportowej nie ma sportu dzieci i młodzieży, nie ma sportu powszechnego, ale też nie ma sukcesów w sporcie wyczynowym. – Z programów Ministerstwa Sportu i Turystyki, głównie „Sportowa Polska” było to ponad 2 mln zł, a ponad 17 mln zł stanowią dotacje z Programu Inwestycji Lokalnych Polski Ład – wymienia.

W Końskich powstało lub zostało wyremontowanych dzięki środkom rządowym sześć otwartych stref aktywności, zmodernizowano Orlik przy ul. Południowej, powstał także skatepark, plac zabaw i boisko do piłki plażowej. Z kolei w gminie Radoszyce zmodernizowano boisko i bieżnię, w Smykowie wybudowano salę gimnastyczną, a w Słupi Koneckiej powstała otwarta strefa aktywności.

Największą dotację stanowiła ta w wysokości 12,6 mln zł na rozbudowę hali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Końskich oraz rozbudowa budynku PSP nr 1 w Stąporkowie o salę gimnastyczną w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, wraz z budową siłowni zewnętrznej. W tym przypadku dotacja z Polskiego Ładu wynosiła 4,5 mln zł.