Ponad 4 mln zł trafi do świętokrzyskich samorządów w ramach programu Sportowa Polska z Ministerstwa Sportu. Odwiedziłam Szkołę Podstawową w Rudzie Strawczyńskiej, gdzie w ramach programu, powstanie nowoczesna sala gimnastyczna.

Nowy obiekt zostanie oddany do użytku za dwa lata i na jego budowę resort przeznaczył ponad 1,1 mln złotych. Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli aktywnie spędzać czas i kształtować swoje sportowe umiejętności. Do tej pory zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach szkoły, więc sala gimnastyczna jest niezbędna by podnieść jakość kształcenia w placówce.

Z programu „Sportowa Polska”, od 2016 roku na rozwój infrastruktury sportowej do województwa świętokrzyskiego trafiło ponad 90 mln złotych. Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu.
Data 05.10.2020