To była niezwykła frajda dla młodych adeptów piłki nożnej w Świętokrzyskiem! Byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Sławomir Peszko i Radosław Majewski poprowadzili „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami”, które odbyły się w Starachowicach i Końskich. W sumie w zajęciach udział wzięło blisko trzysta dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

– Bardzo się cieszę, że świętokrzyska młodzież mogła skorzystać z doświadczenia tak uznanych piłkarzy. Jestem przekonana, że młodzi piłkarze i piłkarki nie tylko mile i aktywnie spędzili dzień, ale także wiele się nauczyli. Bardzo często właśnie na takich zajęciach zaszczepia się prawdziwą miłość do sportu i kto wie, być może kiedyś okaże się, że właśnie w Końskich, czy Starachowicach wychował się nowy Robert Lewandowski – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, która objęła honorowy patronat nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami”

Majewski i Peszko, którzy wciąż są aktywnymi piłkarzami i występują w Wieczystej Kraków, obserwując treningi i animacje piłkarskie wybrali drużyny w dwóch kategoriach wiekowych, które później rozegrały pokazowe mecze. Z młodymi miłośnikami futbolu spotkał się także znany youtuber piłkarski Kacper „Qesek” Misztal.

– W polskiej piłce jest sporo dużych talentów, które trzeba odnaleźć i dać im szansę, jaką kiedyś my dostaliśmy. To ważne, że pojawiają się takie inicjatywy i oby było ich jak najwięcej – mówił Majewski.

– Oba wydarzenia udało się zorganizować na bardzo wysokim poziomie. Dopisała frekwencja, jak i dobra pogoda. Brawa dla lokalnych koordynatorów, czyli trenera FKS Łazy Starachowice Mariusza Fabjańskiego i prezesa MKS Neptun Końskie Bartłomieja Gada. W Starachowicach w zajęciach udział wzięły głównie dzieci z roczników 2011-2014, a w Końskich rywalizowali nieco starsi uczniowie szkół podstawowych. Podczas warsztatów dzieci mogły korzystać z czterech stref boiska doskonaląc w każdej z nich inne umiejętności piłkarskie. Ci którzy uzyskali najwyżej noty z wspomnianych konkurencji wzięli udział z meczu pokazowym z naszymi gwiazdami. Radości, uśmiechów i rozdanych autografów nie było końca – mówi inicjator wydarzenia Łukasz Korus.

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale a także pakiet cateringowy. Dodatkowe nagrody ufundowała sieć salonów Fitness Endorfina Platinum. Cykl „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie wsparła także Enea Elektrownia Połaniec. W planach jest organizacja takich samych warsztatów, również z udziałem gwiazd piłki nożnej, w Połańcu i Jędrzejowie.

źródło: www.nto.pl/kilkuset-adeptow-pilki-noznej-cwiczylo-pod-okiem-slawomira-peszki-i-radoslawa-majewskiego/ar/c2-16624881