Niezwykle ciekawa była rywalizacja w turnieju piłkarskim do lat 10 w Kielcach, który rozegrany był w ramach projektu „Gramy z Biało–Czerwoną”. Najlepsze zespoły i zawodników na Suzuki Arenie nagradzali wiceminister sportu Anna Krupka oraz byli reprezentanci Polski, między innymi Paweł Golański i Marcin Robak. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia było Echo Dnia.

SKS Star Starachowice zwyciężył w turnieju drużyn do lat 10 na stadionie przy ulicy Ściegiennego. W finale wygrał z Akademią Piłkarską Champions Końskie 2:1, której trenerem był Łukasz Herda, na co dzień bramkarz grającego w Hummel 4. Lidze Neptuna Końskie. 3. miejsce zajął Wicher Miedziana Góra.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Ściegiennego w rozegrany został turniej trójek piłkarskich, organizowany przez Jaromira Kruka. Zwyciężyła drużyna Drink Team, drugie miejsce zajęły Chruścice, a trzecie ex aequo Champions Kielce i Dogadanka. Na najlepszego zawodnika wybrano Dawida Lubera z Dogadanki, bramkarzem Jana Bąka z Drink Teamu, a królem strzelców został Grzegorz Krzak z Chruścic.

W spotkaniach pokazowych w ramach 30. Turnieju Grudniowego zagrali: Mariusz Jop, Piotr Brożek (1 bramka), Paweł Brożek (1 bramka), Łukasz Załuska, Kamil Kosowski, Jakub Wawrzyniak, Piotr Piechniak (1 bramka), Grzegorz Piechna (1 bramka), Paweł Golański (2 bramki), Tomasz Lisowski (2 bramki), Rafał Grzelak, Grzegorz Bronowicki, Jacek Bąk, Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora, Janusz Jojko (1 bramka).

Dzień Dziecka pod hasłem „Gramy z Biało-Czerwoną” patronatem objęła wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, a współorganizowane było przez Świętokrzyską Federację Sportu w Kielcach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, a także organizacje trzeciego sektora: Fundację Dobry Ruch, Fundację Sportową, Fundację Aktywni dla Polski oraz Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj i Jutro.

źródło: „Gramy z Biało–Czerwoną”. W ramach projektu odbył się turniej dzieci do 10 lat. Nagrody wręczali wiceminister Anna Krupka i znani piłkarze | Echo Dnia Świętokrzyskie