Kilkaset osób bawiło się na corocznym sportowym pikniku Klubu Baszta Rytwiany. Zawodnicy i zawodniczki na co dzień trenujący piłkę nożną w klubie (prawie 200 dzieci i młodzieży) ich rodzice i bliscy oraz wszyscy, którzy tego dnia pojawili się na stadionie w Rytwianach, ponieważ impreza miała charakter otwarty i mógł na nią przyjść każdy chętny.

Piknik rozpoczął się od prezentacji wszystkich drużyn, trenerów pracujących w Baszcie oraz wspólnej rozgrzewki przeprowadzonej przez instruktorkę aerobiku Katarzynę Wadowiec. Następnie, każdy mógł skorzystać z licznych sportowych atrakcji przygotowanych przez trenerów. Była siatkonoga, bramki celnościowe, wyścigi, slalomy, tory przeszkód, czy przeciąganie liny. Na ustawionych boiskach odbywały się mecze rodzice kontra dzieci. Na najmłodszych czekał dmuchanych zamek. Oprócz tego przekąski, słodkie ciasta, lody, napoje, owoce i inne pyszności.

Zobacz galerię(15 zdjęć)

Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć specjalnych gości. Byli m in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, wójt gminy Grzegorz Forkasiewicz, przedstawiciel Enea Elektrownia Połaniec Jacek Szaniawski czy dyrektor Centrum Kultury w Rytwianach Robert Wyrazik. Wręczyli oni wszystkim piłkarzom Baszty pamiątkowe statuetki za sezon 2022/2023.

– Dziękujemy sponsorowi głównemu pikniku czyli Enea Elektrownia Połaniec, która wsparła nasz projekt – powiedział Arkadiusz Zapalec, prezes Baszty Rytwiany.

źródło: Ciekawy piknik sportowy Baszty Rytwiany. Wzięła w nim udział wiceminister sportu Anna Krupka, były dzieci trenujące w klubie i rodzice | Echo Dnia Świętokrzyskie