„Energia dla świętokrzyskiego sportu” to autorski program, który pomoże lokalnym klubom prowadzić działalność i dbać o finanse. Został przygotowany m.in. przez Świętokrzyską Federację Sportu, przy wsparciu wiceminister sportu i turystyki Anny Krupki.

Na antenie Radia Kielce wiceminister podkreśliła, że program wypływa z licznych głosów, jakie otrzymała od świętokrzyskiego środowiska sportowego podczas wielu spotkań.

– Kluby wskazywały, że są im potrzebne pieniądze na realizację programów statutowych, a także na stworzenie stabilnego systemu finansowego. O ile my tego nie możemy zrobić, to możemy służyć radą ekspercką, jak opracować własny system pozyskiwania sponsorów. Stąd program zakłada cykl warsztatów i szkoleń, które pokażą klubom, jak kształtować wizerunek, pozyskiwać sponsorów i prowadzić swoje konta w mediach społecznościowych. Możliwe będą też konsultacje z prawnikami. Liczymy, że dzięki temu kluby będą mogły sprawniej kształtować swój pozytywny wizerunek i rozwijać się – dodała Anna Krupka.

Za wsparcie tego projektu wiceminister podziękowała Enei Elektrowni Połaniec.

– Bez tego, realizacja programu nie byłaby możliwa – dodała wiceminister.

Anna Krupka odniosła się także do wspólnej listy do senatu zapowiadanej przez opozycję w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jej zdaniem, jest to inżynieria wyborcza.

– Nie liczy się program kandydata i system wartości prezentowany przez poszczególne partie, które przecież różnią się prezentowanymi ideami. Tak naprawdę ten pakt jest wycelowany wyłącznie na efekt wyborczy. Nie prezentuje natomiast programu wyborczego. Nie ma mowy o tym, co poprzez ewentualne zwycięstwa w danym okręgu będą chcieli senatorowie zrobić dla małych, lokalnych ojczyzn – mówiła Anna Krupka.

Zdaniem wiceminister, jest to wypaczenie systemu wyborczego, którego ideą było, aby mieszkańcy okręgów wybierali swoich przedstawicieli, z którymi będą w ciągłym kontakcie, odpowiadając na ich problemy.

źródło: Anna Krupka: „Energia dla świętokrzyskiego sportu” pomoże klubom w rozwoju (radiokielce.pl)