– Politycy Prawa i Sprawiedliwości są blisko Polaków, wsłuchują się w ich głosy, dlatego programy społeczne i gospodarcze wprowadzane przez rząd są odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa – powiedziała w Radiu Kielce Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Dodała, że zaprezentowane podczas warszawskiej konwencji ugrupowania propozycje, to kontynuacja i rozszerzenie już wdrożonych rozwiązań, ale też nowe programy, które powstały w oparciu o akcję „Polska jest jedna”.

Anna Krupka stwierdziła, że najważniejsza zapowiedź dotyczy podniesienia świadczenia wychowawczego 500 plus do 800 zł.

– To program, który stał się najszybciej spełnioną obietnicą wyborczą Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzoną w życie w sto pierwszym dniu rządu premier Beaty Szydło. Od nowego roku kwota świadczenia wzrośnie do 800 złotych, i dziś już wiadomo, że będzie to możliwe, bo mamy zapewnione finansowanie – dodała.

Wiceminister podkreśliła, że krytykujące to rozwiązanie partie opozycyjne, same nie mają żadnej propozycji dla społeczeństwa.

– Myślę, że te ugrupowania nie mają programu i nie mogą odnaleźć się w tej rzeczywistości, kiedy Prawo i Sprawiedliwość ma pomysły na każdą dziedzinę życia społecznego i gospodarczego, ale także na wzmocnienie bezpieczeństwa. One cały czas pozostają na tym samym poziomie. Pamiętam, kiedy Donald Tusk na spotkaniu z koalicjantem, czyli PSL mówił, że dla państwa najważniejsza jest rodzina bez dzieci. Za jego rządów panowała bieda w polskich rodzinach. Nasz program 500 plus zmienił tę sytuację. To nie tylko inwestowanie w rodzinę, ale także więcej pieniędzy w obiegu publicznym, czyli nowy impuls dla polskiej gospodarki – zaznaczyła posłanka.

Anna Krupka stwierdziła, że zapowiedź wprowadzenia bezpłatnych leków dla osób po 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży do 18 lat, to przełom.

– Chcemy, aby koszty leczenia były dla pacjentów jak najniższe. Chcemy też, by darmowe leki stały się standardem w opiece medycznej. Będzie to także oszczędność dla budżetów rodzin. Dla seniorów wprowadziliśmy 13. i 14. emeryturę, teraz proponujemy darmowe leki, co oznacza, że nie będą musieli decydować, czy wydać swoje pieniądze na żywność, czy też na lekarstwa – powiedziała posłanka.

Wiceminister przypomniała, że podczas konwencji PiS zaprezentowano również projekt „Sala gimnastyczna w każdej szkole”.

– W tym tygodniu ogłosimy ponad 300 lokalizacji w całym kraju, w których te hale powstaną. Samorządy będą mogły składać wnioski do ministerstwa o dofinansowanie inwestycji – dodała.

Anna Krupka odniosła się też do zapowiadanego na dziś transportu do Polski amerykańskich wyrzutni rakietowych HIMARS.

– To absolutny przełom dla polskiego wojska. Podejście resortu obrony do wzmacniania naszej armii, konieczności zbrojenia i podnoszenia bezpieczeństwa jest rewolucyjny. Zwiększamy wydatki na zbrojenia. W tym roku będzie to już 4 procent PKB. Pod tym względem jesteśmy w czołówce krajów NATO – zaznaczyła wiceminister.

źródło: Anna Krupka: chcemy by darmowe leki stały się standardem w opiece medycznej (radiokielce.pl)